esmaspäev, 8. jaanuar 2018

Keenia reis 2018

Minemisel oli huvitavaks asjaks see, et tegime Lauriga pikema peatuse Dohas, mis on uhke Araabia linn. Sinna saab alates eelmise aasta augustist viisavabalt. Plaan oli, et vaatame seal päeval ringi ja siis öösel vaatame uhket uue aasta ilutulestikku ja siis 2.30 öösel lendame edasi.
5 euroga sai ühe ööpäeva bussipileti ja siis sõitsimegi linna avastama. Kesklinn on ~ 10-15 km lennujaamast. Bussiga oli väga tore sõita, sest aknast nägi hästi kõiki neid uhkeid maju aga lõpuks tuli väga suur uni peale, sest me ei olnud öösel maganud. Siis otsisime kohta kus magada ja leidsime ühe muru lapi kust meid kohe minema aeti. Siis järgmises pargis õnnestus ikka magada, kuigi seal olid mingid tüütud kärbsed, kes tahtsid näo peal ronida. Huvitav oli see, et kui viskasid linnukestele saia tükke, siis ei tulnud ainult tuvid (need olid kusjuures samuti teistsugused kui Eestis), vaid tulid igasugu isevärki linnud.
Pärast magamist läksime ühte uhkesse hotelli. See oli väga uhke. Ikka kohe väga. See oligi minu selline mõte olnud, et vaadata seal seda rikkust ja seda sai seal teha. Lisaks et maja oli uhke olid aias suured basseinid ja värgid ja ilus vaade. Kuna me olime potentsiaalsed kliendid, siis sai seal rahulikult ringi jalutada... isegi oleks saand seal kusagil magada tõenäoliselt rannas, nii et isegi kahju et kohe sinna ei läinud.

Õhtupoole mõtlesime, et sõidame kusagile suvaliselt bussiga ja vaatame mis näeme ja siis sattusime veidi tagasi sinna lennujaama mingile kohalikule turule. Seal oli päris huvitav ringi vaadata. Kõrval oli üks selline nõukaaegse väljanägemisega lõbustuspark, kus üks atraktsioon peaaegu põlema läks sõidu ajal.
Siis läksime ranna äärde ilutulestikku ootama. Istusime seal umbes 3 tundi, üle vee paistsid pilvelõhkujad.
Täpselt kell 0.00 ei juhtunud absoluutselt mitte midagi. Ühtegi raketti ei lastud. Inimesed olid ka tavalised. Kusagil eemal üks inimene korra hüüdis "Happy new year!" No seekord siis sedasi, mõtlesime, ja võtsime takso ja läksime tagasi lennujaama.
Tiidrek saatis meile Keenia lennujaama auto vastu, mis oli päris mugav variant. Nüüd olen juba nädal olnud Nyahururus. Elama jälle üüritud majas nn. "Eesti majas".  Siin on palju toredaid inimesi ja aia taga palju väsimatult "How are You?" hüüdvaid lapsi.


Arvuti sain tööle, nii et tööasju saan ilusti teha. Aint monitor, mille kaasa võtsin läks kotis puruks. Õnneks saan kasutada Lauri monitori.

Kommentaare ei ole: